ШКОЛИ


Літня докторська школа проекту NETCENG у Вільнюсі

Літня школа проекту NETCENG у Берліні

Літня школа проекту NETCENG в Лондоні


       

Літня докторська школа проекту NETCENG у Вільнюсі

З 14 – 18 червня 2016 р. у Вільнюському технічному університеті Гедемінаса (VGTU) відбулася координаційна нарада проекту NETCENG (http://netcenq.eu) за програмою TEMPUS.

Мета проекту NETCENG – розробка та впровадження нової моделі третього циклу інженерної освіти в Білорусії, Росії, Україні відповідно до Болонського процесу.

До консорціуму проекту входять університети зазначених країн, а також Німеччини, Великої Британії, Литви – загалом тринадцять вищих навчальних закладів.

На нараді виступив зі звітом за 30 місяців роботи проекту координатор проекту від НТУУ «КПІ» декан ФАКС професор Збруцький О.В. Було відмічено, що відповідно до плану активностей проекту в нашому університеті створений та розпочав роботу DLM (доктор філософії на ринку праці)- office, який аналізує потреби роботодавців в докторах філософії, узагальнює їх вимоги щодо компетенцій та кваліфікації докторів. В начальні плани магістрів та навчальні програми докторів філософії включені навчальні модулі, передані університетами – партнерами – Технічним університетом Берліну, Вільнюського технічного університету, Лондонського університету Брюнеля. Для підготовки докторів філософії видані за програмою проекту 2 навчальних посібники. 10 докторантів  та їх наукові керівники прийняли участь в літніх докторських школах в Вільнюсі, Берліні та Лондоні, на яких відбувся обмін досвідом підготовки матеріалів докторських робіт та методичні семінари для докторантів.

В форматі координаційної наради відбулася зустріч проф.. О.Збруцького з проректором проректором з міжнародних зв’язків Вільнюського технічного університету д-ром Asts Radzeviciene за участю головного менеджера проекту А.Штеренхарца, на якій обговорювались питання започаткування програми подвійних дипломів доктора філософії та магістра між нашими університетами.

У роботі літньої докторської школи взяли участь ведучий інженер кафедри ТМ, відповідальна за впровадження проекту  NETCENG в нашому університеті Стецюк Л.В., докторант каф. ПСКЛА Апостолюк В.О.

До програми літної школи увійшли презентації наукових статей  докторантів – учасників школи та виступи керівників з рецензією робіт докторантів.

                                                  Л.В.Стецюк, координатор проекту NETCENG


Літня школа проекту NETCENG у Берліні

З 20 липня по 31 липня 2015 відбулася Літня школа проекту NETCENG (http://netceng.eu/) програми TEMPUS. Місцем проведення Літньої школи став відомий університет Берліну (Technical University of Berlin).

Мета проекту NETCENG – реформування третього циклу інженерної освіти в Білорусі, Росії, Україні. До консорціуму проекту входять університети вказаних країн, а також Німеччини, Великої Британії, Литви – загалом тринадцять вищих навчальних закладів.

НТУУ «КПІ» є координатором проекту від України. Представники нашого вузу приймали участь у Літній школі, це зокрема: Бобков Ю.В., доцент кафедри інформаційно-вимірювальної техніки, заступник декана факультету авіаційних і космічних систем, Стецюк Л.В., провідний інженер кафедри теоретичної механіки, відповідальний в НТУУ «КПІ» за впровадження проекту NETCENG.

В програму літньої школи увійшли теоретичні та практичні заняття: «Елементи дистанційного зондування із космосу», Теоретичні основи і концепція пристроїв дистанційного зондування», «Тренінг з теорії вирішення винахідницьких задач MTRIZ», «Роботіка».

Під час проведення Літньої школи була організована екскурсія до м. Вольфцбург (VW Wolfsburg) – завод Volkswagen та в м. Бремен – Airbus Group (formerly European Aeronautic Defence and Space Company in Bremen).

Участь в Літній школі Берліну дала можливість відвідати у вільний час інші міста Німеччини, такі як Дрезден, та м. Прагу, Чехія.

Результатом Літньої школи було отримання сертифікатів.

Провідний інженер кафедри теоретичної механіки,

Координатор проекту NETCENG в НТУУ «КПІ»

Л.В. Стецюк


Літня школа проекту NETCENG в Лондоні

З 21 червня по 4 липня 2015 відбулася Літня школа проекту NETCENG (http://netceng.eu/) програми TEMPUS. Місцем проведення Літньої школи став відомий університет Брюнеля (Brunel University London: http://www.brunel.ac.uk/), розташований в західній частині Лондона – Аксбриджі.

Мета проекту NETCENG – реформування третього циклу інженерної освіти в Білорусі, Росії, Україні. До консорціуму проекту входять університети вказаних країн, а також Німеччини, Великої Британії, Литви – загалом тринадцять вищих навчальних закладів.

НТУУ «КПІ» є координатором проекту від України. Представники нашого вузу приймали участь у Літній школі, це зокрема: Кришталь В.Ф., доцент кафедри теоретичної механіки, заступник декана факультету авіаційних і космічних систем, Мариношенко О.П., доцент кафедри теоретичної механіки, відповідальний в НТУУ «КПІ» за впровадження проекту NETCENG.

В програму літньої школи увійшли теоретичні та практичні заняття з моделювання систем (Ali Mousavi), ознайомчі курси з силової електроніки (Michael Theodoridis). Представники університету Брюнеля надали також змістовні презентації про концепції перехідних курсів для аспірантів та принципи написання наукових статей (Dmitry Eskin), загальні принципи наукових досліджень (Tatiana Kalganova).

В кінці Літньої школи приймаюча сторона зробила чудовий дарунок її учасникам – організувала екскурсію до Бленхеймського палацу, який є пам'ятником всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.